Energiaforrások előnyei, hátrányai!
Jelenleg a háztartások jelentős részében fosszilis energiát használunk (gáz, szén, urán, kőolaj, földgáz). Ezeknek az energiahordozóknak a hozzáférése, kitermelése, használata - mind anyagiakban, mind környezetvédelmi szempontokból - óriási terhet ró környezetünkre. A fosszilis energiák használatának következményei az olyan globális problémák, mint az üvegházhatás, a lég-, és vízszennyezés, a felmelegedés, illetve az energiahozzáférési gondok. Mivel mindig újra ki kell termelni a szükséges mennyiséget, ezért költségei is magasak. Ezért ezeknek az energiahordozóknak a kitermelését bolygónk védelmében a lehető legkisebb mértékűre kell csökkenteni.
A megújuló energiaforrások, - szemben a fosszilis energiaforrásokkal – mindig újratermelődnek. Tehát egy pl. napelemrendszer kiépítése után nap, mint nap újra termelődik az áram anélkül, hogy erre újból és újból költséget és munkát kellene fordítanunk! Ezzel jelentősen csökkenek az előállítás költségei is, nem is beszélve a fent említett környezetvédelmi és energiahozzáférési gondokról. Az alternatív energiaforrások közé tartozik a szél-, nap-, geotermikus-, vízenergia, illetve a biomassza.
Összhangban az Európai Uniós törekvésekkel, Magyarország is elkötelezte magát ebben a kérdésben,- ezért az ország energiaszükségletének minél nagyobb részét zöld energiával kell megtermelni. Ennek a célnak a megvalósítása érdekében, kerültek előtérbe a zöld beruházásokat támogató EU-s energetikai pályázatok. Ezek a támogatások a lakosság és a KKV szektor számra komoly anyagi támogatást jelentenek, előnyös megtérülés mellett. Az Ön családja/vállalkozása felhasználta már ezeket a támogatásokat?